Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návštěva v ZOO na Svatém Kopečku v Olomouci

3. 3. 2007

Návštěva v ZOO na Svatém Kopečku v Olomouci


Dne 27.1.2007 jsme s Arkim vidali na dlouhou cestu do Olomouce za zvířatkama. Vstávali jsme v 7h, abysme stihli dojít včas na místo setkání s fajnovýma lidičkama Ali, Michalem a s hafem Eli (kníračka)... nechali jsme je chvilku vyblbnout, když bylo oprášeno auto, nasedali jsme. Arki měl pro sebe celý kufr a byl nadmíru spokojený, mohl koukat ze zadního okna ven, takže se zaručeně nenudil a já také ne drbkala jsem Eli a ta se z vděčnosti ke mě přitulila až si nakonec lehla na klín.
Cesta trvala zrhuba hoďku a půl, samozřejmě jsme tam byli o 45minut dříve než bylo domluveno s ostatními... ale nám to nevadilo, šli jsme se projít do lesíka tam jsme vyřadili zase hafy, potkali bežkaře, očividně se báli Arkiho, tak jsme změnili kurz.
Těsně před půl 10 se tam slezla smečka psů: kolie Sorbon, dalmatin: Sany: labradorka: Jessie, rotvík: Barney, pak přisla ještě paní s terierem a pudlem, jelikož hárali, tak šli do lesa... čekali jsme že nás bude více, ale bohužel akterky co to vymysleli a seskupili nedorazili kvůli horečkám :o( tak a hurááá do ZOO! Zaplatili jsme a vešli, jak praktické, na začátku byli kozy, někteří hafani štekali, ale Arkiho zajímala spíš fena Jessi... takže já skoro celou cestu byla vozena psem... místo naopak, ale přežila jsem! Koukali jsme žirafkám přímo do očí, Arkiho to opět nezajímalo, spíš málem se nevyškrábal po schodech, které nebyli cele a měli tam takovou tu díru, takže celkem měl bobky, ale nakonec jsem škubla, tak se rozběhl :o) Zašli jsme pak k občerstvení, nikdo moc si neobjednal, tak jsme čekali na hambáč, co si objednala lida, hafani spokojeně potom hypnotizovali, nakonec nás záhadným způsobem dohonili dvě sheltie a k nim se i přidali ta paní s pudlem a terierem, takže nás bylo zas krapet více. Konečně jsme došli k mým nejmilejším a to ke kočkovitým šelmám (musím říct, že to tam je fakt hezké, lepší jak u nás) Dokonce se mi podařilo vyfotit Arkiho jak na ně koukal, což se mi ta fotečka líbí ze všech nejvíce :o) tam se naše smečka rozdělila na dvě části, my byli ti pomalejší, ale vůbec nám to nevadilo, aspoň jsme si to více vychutnali :o) Arki si tam velice rozumněl s nějakými ani nevím jak se to jmenovalo, ale bylo to podobné lišce, tak si aji bufnul a oni cosik na něj začli prskat svou hatatilštinou, takže nikdo nevědel co a jak...
Nakonec jsme celou ZOO prošli asi za hoďku a půl... šli ještě do lesa, ale byli jsme celkem promrzlí, tak jsme se rozloučili a nasedli do autka a jeli, domluvili jsme se že zajdeme na jídlo, tak jsme narazili na restauraci na Chalupě, tam jsme mohli vzít i hafany, takže skvělý, Arkuliss dostal pořádnou misku s vodou, tak se pořádně natutal a ja tradičně smažák s hranolkama :o) pošušňáli jsme si a jeli domůůů do Ostravy!
Arkisek v klídku v zadu ležel v kufru a ani nedutnul, celou cestu totiý prospal, skoro jako Eli na mém klíně, hold se jí líbil.
Něco kolem 3 hoďky jsme byli doma, ještě jsem nafotila Arkiho v postoji, pač celkem hezky stál, tak ho to neminulo... s Ali se ještě určitě uvidíme, bydlíme od sebe asik 3 vchody, takže můžem někdy venčit společně :o)))
Moc foteček nemáme, ale aspoň nějaké.... těšíme se až zase něco podniknem!
 

Náhledy fotografií ze složky ZOO Olomouc