Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aigon Ostrava

12. 12. 2009
12.12.09 jsme se s Arkim zúčastnili akce Aigon.

Moc jsme se na tento den těšili, a když už nastal, tak jsme si ho pořádně užili!

Měli jsme tam být na 11h, takže jsme všechno stíhali, šli na bus a těsně než jsme došli na zastávku... tak pro nás přijela mamka, že nás odveze... (děkujeme maminko!) , problém byl v tom, že jsme tam byli o hoďku dříve, čili v 10h. tak jsme čekali v autě, mezitím jsem volala Monči (pořadatelka) jestli bychom nemohli sjet k ní, nakonec, že prý přijede dříve.
10:30 - vystoupili jsme z auta , zamávali mamce a koukali kdo všechno přijíždí.
Pozn.: Arkos celý natěšený, bohužel ne dlouho kvůli haltině.
11:00 - už pomalu dorazili ostatní psovodi s pejsky, hurá akce může začít!

První jsme zkoušeli poslušnost, mimochodem Arki byl celkem v pohodě, asi kvůli haltině, bude jí nosit častěji :oD... promiň mi to ;o)
potom následovala soutěž o nejrychlejší přivolaní, i když Arki přiběhl, tak se holt loudal, neběžel zrovna nejrychleji :(

Po 12h se šlo z cvičáku na procházku ( pěkně dlouhou) , přes lesíky, cesty, parky, vesnice atd. Začalo sněžit , teda ne vločky, ale takové kuličky, fajné to bylo :)
Arkisovi jsem sundala haltinu , ale i tak táhl, holt chtěl být první, tak jsme chodili ve předu, pak zas v zadu, uprostřed :-D
asi po 14h jsme došli zpět na cvičák...

Další soutěž byla v odložení a teď se divte! ARKI BYL DRUHÝ NEJLEPŠI Udělal mi radost... snažila jsem se, aby fakt ležel a ani se nehnul... občas ze mě spustil oči, ale jinak je to pašák, proč ne první místo? Monča pak volala jménem a už to bylo, zvedl se.

Třetí soutěž byla pro psi i majitele... přejít ze startu a zpátky, pes na vodítku, chůze u nohy a pániček, ten to měl těžší, v druhé ruce držel lžíci a pinkponkovým míčkem, který mu nesměl spadnout... a jak se to třepalo, tak se ani nedalo běžet ... možná kdyby jsme to měli natrénované, jenže tohle nikdo nečekal :) ode mě zaznělo, že to neměla být lžíce, ale naběračka :oD...
Byl udělaný teplý  čajík, tak jsme se všichni zahřáli, než se sečetly výsledky

!!! Hurááá vyhlašení !!!

Nikdo neodešel s prázdnou! Což bylo supr, takže jsme si domů odvezli medajli, hračku pískací, pamlsky a granulky...
a díky tomu, že byl na druhém místě v odložení, tak ještě jednu hračku, kterou si vybral sám :)

Bylo už něco po 15h , většina se po vyhlášení rozcházela a jela domů, ale ještě akce nekončila, na konci se opékalo, takže ohníček a buřtíky, tak jsem si jeden opekla. Rozloučili se a jelikož opět pro nás mamča přijela, tak jsme jeli unavení domů....

Chtěla bych poděkovat hlavně pořadateli a pak všem ostatním za skvělou akci a nádherně zábavný den! Budeme se opět těšit příště :)))


Tady jsou videjka a odkaz na fotky!
Pro ostatní, článek, který můžete prezentovat na svých stránkách!

12.12.09 akce Aigon10


Moc jsme se určitě všichni na tento den těšili, a když už nastal,  pořádně si ho užili!
Sraz měl být v 10h, ale přesunul se na 11h na cvičišti v Michalkovicích.

11:00 - pomalu dorazili ostatní psovodi s pejsky,přihlášených bylo 16 hafanů. hurá akce může začít!


Na úvod a zahřátí, jsme cvičili poslušnost,mimochodem všem to šlo skvěle!
První soutěž byla pro psovody, měli hledat pinkponkové míčky a dumíky, které byly schované po celém areálu cvičiště, kdo nasbíral nejvíce, vyhrál :)
Následovala druhá soutěž o nejrychlejší přivolaní, výhodu měli velcí psi s dlouhými nohy a atletickou postavou :oD


Okolo 12h se šlo z cvičáku na procházku ( pěkně dlouhou) , přes lesíky, cesty, parky, vesnice. Začalo sněžit, sice ne vločky, ale malinkaté kuličky.
asi po 14h jsme došli zpět na cvičák...
Třetí soutěž byla v odložení, psovod stál zhruba metr a půl před svým pejsek, který mohl sedět nebo ležet, ale když zvedl zadek, soutěž okamžitě ukončil, sice mohl dál pokračovat, ale ne už jako soutěžící, nýbrž jen zkoušecí :o) čím víc pejsků se zvedlo, tím byly složitější návnady, aby se zvedli i ostatní, například holčina prošla kolem a pak zpátky proběhla, lákalo se na piškoty nebo tleskáním a voláním na psa, aby se zvedl... paniček mohl dávat stále povel, ale kdo by ho poslouchal, když se děje něco zajímavého a ještě, když má někdo nějakou mňamku?
Čtvrtá soutěž byla o zručnosti psovoda, přejít ze startu a zpátky, pes na vodítku, chůze u nohy a paniček, ten to měl těžší, v druhé ruce držel lžíci s pinkponkovým míčkem, který mu nesměl spadnout... a jak se to třepalo, tak se ani nedalo běžet ... možná kdyby jsme to měli natrénované, jenže tohle nikdo nečekal :)
Zazněla připomínka, že místo lžíce měla být naběračka :oD
 Než se sečetly výsledky, tak jsme si dali udělaný teplý čajík.

!!! Hurááá vyhlášení !!!

Nikdo ze zúčastněných neodešel s prázdnou! Což bylo super, takže si každý domů odvezl medaili, hračku pískající, pamlsky a granulky...
Ti kteří se v soutěžích umístili na prvních třech místech, dostali ještě odměny a hračky.

Bylo už něco po 15h , většina se po vyhlášení rozcházela a jela domů, ale ještě akce nekončila, na konci se opékalo, takže ohníček a buřtíky.

Chtěla bych poděkovat hlavně pořadateli a pak všem ostatním za skvělou akci a nádherně zábavný den! Budeme se opět těšit a Ti co s námi nebyli, tak ať se k nám přidají příště:)))

Autorka Shakita